Tipy na barvení barevnými křídami na vlasy

3stepsofhairchalking-illustration_CZ

Na barvení si vezměte staré oblečení a starý ručník. Ano – křída po barvení nemusí zůstat jenom na vlasech, tak ať Vám není líto obarveného oblíbeného trička.

Také si nasaďte ochranné rukavice a pláštík přes ramena, tyto pomůcky jsou součástí každého balení barevných kříd. Pokud se i tak dostane křída na kůži – nevadí, bez problémů ji smyjete vodou a mýdlem.

Než půjdete s nabarvenou hlavou spát, dejte si přes polštář ručník. Při nevědomém převalování se v posteli se totiž křídy mohou drolit a prášit. Křídy jdou sice dobře vyprat, prevence je ale nade vše.

Pokud chcete, aby Vám křídy na vlasech vydržely co nejdéle krásně barevné, použijte po dosušení vlasů fénem ještě žehličku na vlasy anebo kulmu.

Pokud chcete barvu na vlasech oživit, naneste na barvené vlasy vlasový olejíček – ten barvu zvýrazní a zároveň ochrání vlasy před vysokou teplotou fénu a žehličky.

Na tmavé/černé vlasy použijte nejdříve bílou barvu a teprve poté natřete vlasy požadovaným barevným odstínem – křída pak na tmavých vlasech lépe vynikne.

Chcete-li dosáhnout jemnějšího barevného odstínu, než mají křídy, zesvětlete předtím vlasy barevnou křídou; křídy můžete bez problému kombinovat a vytvářet nové odstíny.

Na velmi světlých vlasech může barva vydržet i déle než tři umytí anebo může zanechat nazelenalý nádech – řešením je běžný šampon s heřmánkem, který vrátí vlasům přirozený lesk a původní odstín.

Mrkněte na video s jedním ze způsobů barvení křídami

Podívejte se na recenzi kříd od Get The Louk

kridovevlasy_08

Bláznivé vlasy každý týden jinak!

Prohlédněte si také videa s barevnými křídami od blogerek World Need Blondes

Mrkněte také na videonávod v angličtině o barvení křídami

Jak barvit tmavé a černé vlasy?

Máte-li tmavé nebo černé vlasy, vybírejte si především ze světlých a zářivých odstínů kříd. Ideální je pramínky vlasů nejprve nabarvit bílou křídou a teprve poté vzít křídu s požadovaným odstínem. Barvy lze snadno přetírat, proto můžete bílou křídu dobře přebarvit jakoukoli jinou křídou.

A jak to fungovat NEBUDE?

  • Pokud máte vlasy ošetřené vlasovou kúrou se silně vyhlazujícím účinkem.
  • Pokud křídy natřete na vlasy již upravené gelem nebo voskem.
  • Pokud vlhké nabarvené vlasy nevysušíte.
  • Pokud zmoknete ihned po barvení.
  • Pokud vlasy hned po barvení pořádně vykartáčujete hřebenem.
  • Pokud vlasy přetřete křídou pouze párkrát a slabě a přitom budete očekávat zářivý barevný výsledek.

 

 

Více tipů na barvení naleznete na blogu  HairChalk.CZ