Na této stránce naleznete nejčastěji pokládané otázky spolu s odpověďmi. Chcete-li nám nějakou otázku položit, prosím, podívejte se, zda již není zodpovězena níže. Pokud ne, můžete nám otázky klást na email info@barevnekridy.cz.

Co jsou barevné křídy na vlasy?

Barevné křídy na vlasy z našeho eshopu jsou originální barvy křídového typu, které slouží k dočasné změně barvy vlasů. Jsou proto ideální na festivaly, na párty, na školní akce, na tábory, na zábavné holčičí odpoledne či např. k doladění outfitu. K experimentování s barvou vlasů jsou křídy ideální - vydrží na vlasech 1-3 umytí a tím, že se barva z kříd do vlasů nezažírá jako u permanentních barev, křídy vlasy neničí. Na vlasy se nanášejí snadno a dobře kryjí jak světlé tak tmavé vlasy, barvené i nebarvené. Barvy jsou zdravotně nezávadné a nezpůsobují kožní alergické reakce. Na rozdíl od klasických kříd na tabuli obsahují naše barevné křídy přidané minerály, které vlasy chrání před poškozením. Křídy se smývají snadno běžným šamponem.

Jaká je konzistence barevných kříd?

Křídy vypadají jako malířské yocondy, přičemž jednotlivé barevné odstíny jsou samostatně rozmístěné v paletě. Velikost jedné křídy je cca 10 cm x 1 cm. Nejedná se tedy o barevnou emulzi v tubě na způsob temperových barev.

Jak dlouho barva na vlasech vydrží?

Barva barevných kříd vydrží v závislosti na typu vlasů 1-3 umytí. Křídy se smývají běžným šamponem. V ojedinělých případech (u nejsvětlejších blond vlasů) může barva ve velmi světlém odstínu vydržet na vlasech i vícero umytí, v takovém případě doporučujeme ošetřit vlasy šamponem obsahující heřmánek. Ten vrátí vlasům přirozený blond odstín.

Nezničí mi barevné křídy vlasy?
Barevné křídy, na rozdíl od chemických barev, jsou absolutně bezpečné a vlasy neničí žádnými chemickými látkami. Můžete se tak přebarvovat jak často budete chtít či kdykoli budete mít chuť na nové já 🙂 Barvy jsou křídového typu a jelikož křída sama o sobě vysušuje, i pastelové křídy vlasy se barvením lehce vysuší, nikoli však zničí. Křídy totiž obsahují vyživující minerály, na rozdíl od klasických školních kříd nevhodných pro barvení vlasů.
Mohu barvy použít i na tmavé vlasy?

Ano, barvy dobře kryjí i tmavé vlasy, a to jak přírodní, tak barvené permanentními barvami či přírodní hennou. Doporučujeme však vybírat světlé pastelové a zářivé odstíny kříd, díky kontrastu s tmavými vlasy tak lépe vyniknou. Pokud ani tak barvy nechytnou napoprvé, naneste na vlasy nejdříve bílou křídu a až po zaschnutí přetřete bílou křídu odstínem, který chcete na vlasech mít.

Jaké jsou výhody barevných kříd?

Křídy jsou vytvořené pro krátkodobou změnu vlasů a od tohoto účelu se odvíjí také jejich vlastnosti. Výhodami tedy jsou především rychlá a snadná aplikace na vlasy, kterou zvládnete sami, dobré krycí schopnosti světlých a tmavých vlasů (barvených i nebarvených), nízká spotřeba barev při barvení, možnost křídy opakované používat k novému barvení (čímž Vám balení s barvami vydrží na mnoho nových stylingů), možnost kombinace barev a vytvoření zcela nových odstínů (jednotlivé barevné odstíny kříd se dají navzájem přebarvovat), snadné vymytí a možnost ihned použít jiné odstíny kříd, protože křídy vlasy jsou k vlasům šetrné a neničí je jako některé permanentní barvy. Barva z kříd totiž ulpívá pouze na povrchu vlasu a neproniká do vlákna vlasu tak jako permanentní barvy. Tím je možné barvy rychle vymýt a mít tak např. celou fialovou hlavu jen na jedno páteční odpoledne. Navíc křídy nezpůsobují kožní alergické reakce.

Jaké jsou naopak jejich nevýhody?

Pro někoho je rychlé vymytí kříd výhodou, někdo v tom naopak může vidět nevýhodu. Při nanášení vlasy mohou tedy křídy ulpět také na vašich rukách či mohou lehce prášit a obarvit tak během barvení vaše oblečení. Této vlastnosti jsme si vědomi, proto je nyní součástí každého balení ochranná zástěrka na ramena a jeden pár ochranných rukavic. Po nabarvení je nejdůležitějším krokem vlasy barvu zafixovat žehličkou na vlasy. Pokud se tento doporučený postup nedodrží, barvy se mohou ze suchých vlasů drolit a ulpět na oblečení. Lze to snadno vyprat, přesto však dbejte na správný postup barvení a zejména fixace barvy na vlasech. Pokud půjdete s nabarvenými vlasy spát, přehoďte si přes polštář raději ručník. Není nutné prospat kvůli nabarveným vlasům své sny vsedě či pouze v jedné poloze v leže, divokým převalováním by se však barvy mohly trochu drolit. Je lepší tedy dbát na prevenci než jen doufat, že vás nevyděsí náhlá noční můra.

Opravdu vlasy pod křídami netrpí, i když po nanesení kříd vypadají vysušeně?

Ne, netrpí. Podporujeme zajímavý výrobek, ten, který by vlasy ničil, bychom nenabízeli. Barevné křídy na vlasy mají mnoho vlastností, jednou z nich je ta, že nabarvené pramínky vlasů poněkud vysušují, nikoli však ničí. Tuto „suchou“ vlastnost kříd zcela vyvažuje to, že křídy na vlasy jsou obohacené o vyživující minerály. Navíc - barva z kříd do vlasů nezažírá jako klasická permanentní barva a podle chuti a nálady můžete křídy po pár dnech snadno smýt běžným šamponem. Následná péče o čerstvě nabarvené vlasy je stejná jako při jakýmkoli barvení – masky, olejíčky či vlasové kúry lze jedině doporučit. Dodáte tak vlasům lesk a dopřejete další výživu. Takovou péči však potřebují i nebarvené vlasy, přece jen, krásné a zdravé ženské vlasy.. Co je víc? 🙂

Opravdu mohu barvu do vlasů zažehlit žehličkou?

Ano, a dokonce je to nejdůležitější krok, protože bez této fixace teplem se barvy budou z vlasů drolit. Nebojte se toho, vlasy ani žehličku si nezničíte. V závislosti na typu vlasů zvolte teplotu žehličky, a pokud se rozhodujete mezi vyšší a o něco nižší teplotou, určitě se rozhodněte pro tu nižší teplotu žehličky.

Jaká je spotřeba kříd při barvení?

Záleží samozřejmě na délce a hustotě vlasů, pro lepší představu přikládáme obrázek kříd, které zákaznice spotřebovala na barvení všech svých vlasů dosahujících téměř na ramena.

 faq-spotreba-1     faq-spotreba-2

Pro koho křídy nejsou vhodné?

I když barevné křídy nejsou klasickými křídami a obsahují posilující minerály, jsou to barvy křídového typu a vlasy jsou po nanesení o něco sušší, což lze snadno a efektivně napravit olejíčkem na vlasy. Avšak pokud máte extrémně suché či zničené vlasy, křídy vám nedoporučujeme. To je stejné jako u permanentních barev.

Co udělají křídy vlasům, které rychle mastí?
Vlasům mastnějším a bez objemu dodají křídy potřebný objem.
Nezničí mi barvy žehličku na vlasy?
Ne, nezničí, jinak bychom tento postup nedoporučovali. Barva z vlasů sice ulpí na žehličce, po vychladnutí ji však snadno setřete ubrouskem.
Co když zmoknu? Nesmyje se mi barva?

Je zcela přirozené, že se většina lidí se bojí toho, že zaprší, a oni pak poběží domů s růžovou pomalu až na kalhotách. Pokud však barvu na vlasech zažehlíte žehličkou, nestane se vám to. Pokud budete mít bílé tričko a budete mít tu smůlu, že průtrž mračen vás potká na procházce a z vás se stane víla Vodněna, opravdu se na tričku mohou objevit kapky s lehkým nádechem barvy z vlasů. Pokud vlasy do trička/do něčeho bílého utřete, bude látka lehce obarvená. Ale upřímně, je to překvapivé? S permanentními barvami tomu není jinak. Na rozdíl od permanentních barev však barvu z kříd snadno vyperete.

Mohu použít na barvení klasické křídy na tabuli?

Ne, v žádném případě to nedělejte! Klasické křídy jsou suché a tak by Vaše vlasy jen zničily. Do pastelových barev na vlasy jsou přidány minerály, aby se Vaše vlasy nevysoušely.

Na jakou akci se vlasy obarvené křídou nehodí?
Tím, že barva vydrží na vlasech pár umytí, určitě není vhodné nabarvit si vlasy a potom se jít koupat a dovádět celý den v bazénu či v moři. To je však určitě více než zřejmé.
Mohu nabarvit svého psa nebo kočku?

Ano, protože jsou pastely chemicky nezávadné, nevadí ani domácím mazlíčkům. Dejte však pozor, zvířátka našim módním zálibám nerozumí a barvu by si mohla z míst, kam na sobě dosáhnou, slízat. A k jídlu křídy opravdu nejsou.

Mohu si objednat křídy jednotlivě, třeba jen jednu modrou křídu?
Bohužel, křídy zatím jednotlivě neprodáváme.
Mohu si objednat malé balení kříd (6 ks barev), které bude obsahovat jen např. fialové odstíny?

Ano můžete. Podívejte se na nabídku "single color" a určitě si vyberete právě ten nej odstín..

Jaké jsou ceny za doručení?

Poštovné a balné vychází na 50 Kč. Pro způsob doručení tzv. osobním odběrem jsme nastavili cenu 60 Kč. Na dobírku poštou Vám balíček můžeme také doručit, za tuto službu si však Česká pošta účtuje poplatek ještě o 50 Kč více, celkem je tedy doručení na dobírku za 100 Kč. Sledujte náš Facebook, případně se zaregistrujte do Newsletteru (vpravo dole na stránce) a můžete natrefit na akci s poštovným zdarma 🙂

Proč musím platit za vyzvednutí při osobním odběru?

Protože využíváme síť partnerských poboček Zásilkovna, kteří nám účtují dopravné za každý balíček připravený k odběru, musíme tento poplatek také zohlednit v ceně za poštovné.

Musím si barvy předem objednat, i když si je chci vyzvednout osobně?

Ano, vždy je třeba provést objednávku přes objednávací formulář na těchto stránkách. V objednávce totiž vyplníte potřebné údaje a vyberete si pobočku, na které si barvy chcete vyzvednout. Vaše objednávka se nám zobrazí v systému a tím ji pro Vás můžeme okamžitě připravit.

Jak mohu zaplatit za objednávku barevných kříd?

Zaplatit můžete předem platbnou na účet, nechat si poslat zásilku Českou poštou na dobírku (za příplatek) anebo využít služby osobního odběru, kdy zaplatíte zboží až při předání na pobočce. Novinkou je také platba kartou či Paypalem. Jdeme s dobou a proto Vám nabízíme ty nejmodernější způsoby plateb 🙂

Jak dlouho trvá doručení barev?
Většina zásilek je doručena do dvou dnů od objednání či zaplacení, podle zvolené metody odběru. Některé zásilky jsou doručovány hned další den po objednání. Občas se stane, že doručení trvá o den či dva déle, než jsme zvyklí, avšak jsou to naštěstí jen vyjímky 🙂 

Jak bezpečné je objednání přes eshop? Jak chráníte má osobní data?

Objednání přes náš eshop je bezpečné. Ukládáme jen osobní údaje, které nezbytně potřebujeme pro vybavení objednávky a veškeré údaje jsou zabezpečeny šifrováním. Vlastníme zabezpečený SSL certifikát díky kterému je nákup na našem eshopu superbezpečný 🙂

Co se přesně stane po objednání barev?
Pokud jste zvolili platbu předem, čekáme než nám banka oznámí připsání částky za objednávku. Poté ihned ještě ten samý den zásilku posíláme Českou poštou. Většina zásilek bývá zpravidla doručena již druhý den, vyjímečně se stává, že doručení trvá o den déle.

Pokud jste zvolili osobní odběr, většinou ještě ten samý den odesíláme zásilky na Vámi vybranou pobočku. Obvykle trvá jeden až dva dny, než Vás pobočka vyzve k vyzvednutí balíčku.
Dostanu od vás fakturu?
Fakturu Vám zašleme emailem s potvrzením o odeslání objednávky. Pokud by k Vám nedorazila, ozvěte se a pošleme Vám ji znovu.